همه چیز درباره لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی + قیمت و مشاوره

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

یکی از دشوارترین و نگران کننده ترین موهای زائد بدن برای خانم ها و نیز آقایان موهای زائد ناحیه تناسلی  است. خیلی ها  دیگه از راه های سنتی و قدیمی حذف مو های زائد بدن خود نظیر شیو کردن و این جور موارد خسته شده اند، و به روش های  دائمی نظیر لیزر مو های زائد ناحیه تناسلی فکر میکنند .  اما خیلی ها نگران عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی هستند . سوالاتی که مکرر پرسیده میشود این است که آیا لیزر ممکن است باعث  سرطان ، نازایی ، سوختگی یا مواردی از این دست شود ؟ باید همین ابتدا به همه کسانی که علاقه مند خلاص شدن از موهای زائد ناحیه تناسلی هستند اما به دلیل فکر کردن به آسیب های آن اجتناب میکنند بگم که به توصیه پزشکان حذف موی زائد ناحیه تناسلی توسط لیزر در اطراف مهبل (واژن) کاملا ایمن است. اما این روش در صورتی ایمن است که توسط فرد متخصص انجام شود، زیرا احتمال سوختگی در این ناحیه زیاد است و اگر با دستگاه و مرکز معتبری انجام نشود، عوارض جبران ناپذیری به دنبال دارد.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی از بین بردن موهای زائد از گذشته‌های خیلی دور رواج داشته است. بدین ترتیب، این مسئله از گذشته تا کنون اهمیت زیادی داشته است و به راحتی می‌توان در عکس‌های به جا مانده از یونان قدیم، این موضوع را مشاهده کرد. اگر به عکس‌های قدیمی یونانی که از زنان یونانی به جا مانده‌اند نگاه کنید، به راحتی می‌توانید ببینید که تا چه اندازه به از بین بردن موهای زائد خود اهمیت می‌دادند، چرا که مشخص است دست‌ها و پاهایی بی مو دارند!

 

البته اصلاح موهای زائد در گذشته در بین خانم‌ها طرفدارانی داشته، اما در حال حاضر از بین رفتن موهای زائد در بین مردان نیز رواج پیدا کرده است. بی شک همه افراد در تلاش برای پیدا کردن روش عالی جهت از بین بردن موهای زائد اندام تناسلی خود هستند. لیزر موهای زائد اندام تناسلی برای افرادی که از اصلاح موهای زائد خود خسته شده‌اند، می‌تواند گزینه خوبی باشد. جوش‌ها، موهای زیرپوستی و تحریک و قرمز شدن پوست، بدون شک برخی از بدترین قسمت‌های اصلاح هستند، اما لیزر موهای زائد می‌تواند به شما کمک کند تا برای همیشه از شر تیغ یا موم خلاص شوید.

 

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند ؟

لیزر موهای زائد از اشعه لیزر برای جستجوی رنگدانه مو و غیرفعال کردن فولیکول‌های مو استفاده می‌کند. برای دیدن نتیجه لیزر، جلسه‌های متعددی مورد نیاز است، زیرا عمل لیزر باید در زمان «مرحله رشد موها» صورت گیرد. موهای زائد بدن به طور معمول یک چرخه رشد دارند. چرخه رشد موهای زائد بدن شامل سه مرحله می‌شود: مرحله رشد، مرحله توقف رشد، مرحله استراحت. در برخی زمان‌ها، موهای زائد در مرحله استراحت به سر می‌برند و در این زمان‌ها، اشعه لیزر تاثیری روی آن‌ها نخواهد داشت. به همین دلیل است که عمل لیزر طی چند جلسه صورت می‌گیرد تا اگر در یک جلسه، موها در مرحله استراحت بودند، در جلسه بعدی در مرحله رشد باشند و اشعه لیزر روی آن‌ها تاثیر گذارد.

به طور کلی، لیزر موهای زائد روی موهای تیره و رنگ پوست روشن‌تر بهتر عمل می‌کند، زیرا اشعه لیزر، به دنبال رنگدانه‌های تیره‌تر می‌گردد، به این معنی که می‌تواند به رنگدانه‌های پوستی تیره نیز آسیب برساند. با این وجود، پیشرفت‌هایی در فناوری لیزر انجام شده و بیشتر افرادی که موهای روشن‌تر با پوست تیره‌تری دارند نیز می‌توانند با خیال راحت و به طور موثر عمل لیزر را انجام دهند.

 

لیزر موهای زائد تناسلی

 

 

پیش از انجام لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چه کارهایی باید انجام داد؟

 1. اصلاح کردن

شما باید پیش از مراجعه به کلینیک جهت لیزر موهای زائد اندام تناسلی خود، موهای خود را با تیغ یا ژیلت اصلاح کنید. اگر این کار را نکنید، یا جلسه لیزر شما کنسل می‌شود یا همانجا در کلینیک باید خیلی سریع به اصلاح موهای زائد خود بپردازید.

 1. به رنگ پوست خود دقت کنید

درست است که لیزر روی پوست‌های روشن با رنگ موی تیره‌تر بهتر عمل می‌کند، اما پوست‌هایی با رنگ تیره‌تر نیز می‌توانند موهای زائد خود را لیزر کنند. شما تنها باید ابتدا با متخصصی که می‌خواهید لیزر را برایتان انجام دهد،‌ در مورد رنگ پوستتان و بهترین دستگاه لیزر صحبت کنید. دستگاه‌های لیزر، متنوع هستند و هرکدام از آن‌ها می‌توانند برای یک رنگ پوست مناسب باشند. بدین ترتیب، پیش از انجام لیزر، دستگاه مناسب رنگ پوست خود را تعیین کنید.

 1. بی حسی یا تحمل درد کم لیزر در ناحیه تناسلی؟

دستگاه لیزر با تاباندن اشعه روی موهای زائد شما،‌ آن‌ها را می‌سوزاند و بی شک این عمل باید کمی درد داشته باشد! شاید روی پاهای خود دردی احساس نکنید، اما در قسمت تناسلی، کمی درد را حس خواهید کرد، مخصوصا اگر جلسه اولتان باشد. اگر بخواهید می‌توانید از کرم‌های بی حسی برای کاهش درد لیزر استفاده کنید. اما اگر بتوانید از این کرم‌ها استفاده نکنید و درد کم لیزر را تحمل کنید، خیلی زودتر نتیجه لیزر موهای زائد اندام تناسلی خود را مشاهده خواهید کرد.

 

لیزر موهای زائد

 

 

چند جلسه لازم است تا موهای زائد اندام تناسلی دیگر رشد نکنند؟

بعد از انجام اولین جلسه لیزر، موها رشد خواهند کرد! اما در این زمان، ریشه موها آنقدر سست خواهند بود که شاهد ریزش آن‌ها خواهید بود. در ماه اول موهای زائد می‌ریزند و از ماه‌های بعد، دیگر رشد نخواهند کرد. پس عجول نباشید و صبر کنید …

آیا لیزر موهای زائد اندام تناسلی برای آقایان نیز موثر خواهد بود؟

تنها خانم‌ها نیستند که می‌خواهند برای همیشه از دست موهای زائد خود خلاص شوند. اخیرا آقایان نیز به طرفداران لیزر موهای زائد، به ویژه موهای زائد اندام تناسلی خود پیوسته‌اند. لیزر موهای زائد در آقایان نیز همانند خانم‌ها، هیچ ممنوعیتی ندارد و آقایان نیز می‌توانند با انجام لیزر، از شر موهای زائد خود خلاص شوند.

 

 

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

آیا لیزر موهای زائد اندام تناسلی بی خطر است؟

در صورت استفاده از دستگاه مناسب و مراجعه به یک کلینیک معتبر، لیزر موهای زائد در ناحیه دستگاه تناسلی بی خطر خواهد بود. ناحیه تناسلی معمولاً از رنگ پوست تیره‌تری نسبت به بقیه قسمت‌های بدن برخوردار است و همین باعث می‌شود در مقابل لیزر حساس‌تر باشد و احتمال سوختگی نیز بیشتر خواهد شد.

اکثر کلینیک‌هایی که لیزر موهای زائد در ناحیه دستگاه تناسلی را انجام می‌دهند، از لیزدستگاه‌هایی با طول موج بیشتری استفاده می‌کنند، زیرا این نوع دستگاه‌ها برای رنگ پوست تیره‌تر مناسب‌تر هستند.

بدین ترتیب، لیزر موهای زائد اندام تناسلی، در صورتی که با استفاده از دستگاه مناسبی انجام شود، بی خطر خواهد بود و نیازی نیست که نگران باشید.

 

لیزر موهای زائد قسمت تناسلی

 

 

آیا لیزر موهای زائد، عوارض جانبی برای دستگاه تناسلی آقایان خواهد داشت؟

خیر … همانطور که شایعه شده بود لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی خانم‌ها باعث ناباروری خواهد شد،‌ این نگرانی و شایعه در مورد آقایان نیز به وجود آمده است. اما باید گفت که پزشکان عمل لیزر را امن‌ترین راه از بین بردن موهای زائد می‌دانند و به همین دلیل هم این روش مورد تایید FDA است. اشعه لیزر نمی‌تواند آنقدر داخل پوست نفوذ کند که بتواند روی اندام‌های داخلی تاثیر گذارد و باعث ناباروری شود. اشعه لیزر فقط و فقط تا ۵ میلی‌متر به عمق پوست نفوذ می‌کند و بدین ترتیب نمی‌تواند مشکلی به وجود آورد. پس چه خانم‌ها و چه آقایان، با خیالی آسوده می‌توانند به سراغ لیزر بروند تا برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوند.

 

جوانب مثبت و منفی لیزر موهای زائد دستگاه تناسلی

معمولاً قبل از دستیابی به نتایج چشمگیری، یک یا دو ماه باید صبر کنید. در این قسمت می‌خواهیم به جوانب منفی و مثبت لیزر بپردازیم تا پیش از انتخاب این روش، بتوانید همه جوانب آن را بسنجید و با آگاهی پیش بروید.

 

لیزر موهای زائد

جوانب مثبت لیزر موهای زائد اندام تناسلی چیست؟

 1. کاهش رشد موهای زائد به صورت دائمی: روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد توسط FDA تأیید شده است و این بدان معنی است که تراکم مو در طی مدت زمان طولانی کاهش می‌یابد. این کاهش در رشد موهای زائد، به گونه‌ای خواهد بود که شاید تنها یک بار در سال لازم شود که یک جلسه لیزر انجام دهید. بدین ترتیب، می‌توان گفت که برای همیشه از دست موهای زائد خلاص خواهید شد.
 2. ایمن بودن روش لیزر درمانی توسط FDA تایید شده است: این روش توسط FDA تایید شده است و ایمن‌ترین راه برای از بین بردن موهای زائد در نظر گرفته می‌شود. بدین ترتیب، هر فردی بدون داشتن نگرانی می‌تواند از روش لیزر استفاده کند.
 3. صرفه جویی در هزینه در دراز مدت: اگرچه هزینه اولیه لیزر کاملاً بالا است، اما می‌توان گفت که در دراز مدت می‌توانید به صرفه جویی در هزینه‌ها بپردازید. از آنجایی که پس از ۶ الی ۸ جلسه دیگر لازم نیست که عمل لیزر را انجام دهید و تا ۶ الی ۲ سال،‌ موهای زائد شما رشد نخواهند کرد، پس در هزینه‌های از بین بردن موهای زائد صرفه جویی خواهد شد!
 4. دردسر کمتر در دراز مدت: از بین رفتن موهای زائد و عدم رشد مجدد موها تا مدت‌ها پس از لیزر، می‌تواند شما را از دردسرهای اصلاح موهای زائد خلاص کند.
 5. جوانب مثبت و منفی لیزر موهای زائد

جوانب منفی لیزر موهای زائد اندام تناسلی چیست؟

 1. از بین بردن موهای زائد توسط لیزر،‌ سریع نیست: برای اینکه بتوانید نتایج راضی‌کننده‌ای از لیزر ببینید و برای طولانی مدت باقی بماند، باید ۶ الی ۸ جلسه لیزر انجام دهید و این خودش یعنی ۶ الی ۸ ماه!
 2. برای همه موثر نیست: برخی از افراد، حتی افرادی که بهترین گزینه برای لیزر به نظر می‌رسند، به سادگی به درمان پاسخ نمی‌دهند. همچنین برخی افراد با پوست‌های تیره نیز نمی‌توانند خیلی سریع نتیجه لیزر را ببینند.
 3. هزینه آن گران است: جلسات لیزر موهای زائد گران است. برای از بین بردن دائمی موهای زائد باید حداقل ۶ ماه زمان بگذارید و هزینه لیزر در طی این ۶ ماه می‌تواند بسیار بالا باشد. گرچه در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد …
 4. درد، سوزش، قرمزی، تورم، سوختگی، تیرگی یا روشنی پوست: تنها عوارضی که ممکن است پس از انجام لیزر در ناحیه اندام تناسلی شما به وجود بیاید، سوزش و قرمزی و از این دست عوارض پیش پا افتاده است که خیلی راحت رفع خواهند شد.

 

لیزر ناحیه تناسلی

 

ممنوعیت لیزر موهای زائد اندام تناسلی

 1. افراد دارای زگیل تناسلی: برخی افرادی که دارای زگیل تناسلی هستند، نباید از روش لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند. این کار نه تنها احتمال گسترش زگیل تناسلی به بقیه قسمت‌های بدن خود فرد می‌شود، بلکه ممکن است به فرد بعدی نیز منتقل گردد! بدین ترتیب، در اکثر مراکز لیزر درمانی، یا اجازه لیزر به افراد دارای زگیل تناسلی داده نمی‌شود، یا اینکه پس از انجام لیزر، دستگاه باید به خوبی ضدعفونی شود. اما در اکثر موارد اجازه لیزر صادر نمی‌شود.
 2. زنان باردار: زنان باردار به هیچ وجه نباید به سراغ لیزر موهای زائد خود،‌ به خصوص در ناحیه اندام تناسلی خود بروند. لیزر درمانی ممکن است در دوران بارداری روی سلامتی و روند رشد جنین تاثیر نامطلوبی بگذارد. به همین دلیل، همه کلینیک‌ها این ممنوعیت را جدی گرفته و اجازه لیزر موهای زائد در زنان باردار را صادر نمی‌کنند.

 

جدول قیمت لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید از دست موهای زائد ناحیه تناسلی خود برای همیشه خلاص شوید، بهترین پیشنهاد استفاده از روش لیزر است. روش‌های مختلف دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از: استفاده از ژیلت،‌ تیغ، اپیلاسیون … . اما این روش‌ها دائمی نیستند و خیلی سریع پس موهای زائد رشد خواهند کرد. با توجه به اینکه لیزر نیز جوانب مثبت و منفی دارد، جوانب مثبت آن چشمگیرتر هستند و هر فردی می‌تواند با استفاده از این روش برای همیشه موهای زائد خود را از بین ببرد. بدین ترتیب، اگر شما نیز می‌خواهید برای همیشه از شر موهای زائد خود و به خصوص موهای زائد ناحیه تناسلی خود خلاص شوید،‌ به سراغ لیزر بروید و خود نتیجه شگفت انگیز آن را مشاهده کنید. البته حواستان به ممنوعیت‌های مراجعه به کلینیک لیزر (در صورت باردار بودن و داشتن زگیل تناسلی) باشد. اگر باردار هستید، این مسئله را با متخصص پوست کلینیک در میان بگذارید و مراقب سلامت خود و نوزادتان باشید. در غیر این صورت (باردار بودن و داشتن زگیل تناسلی)،‌ چه خانم‌ها و چه آقایان می‌توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد اندام تناسلی بدون هیچ ممنوعیتی خود استفاده کنند.

 

مشاوره رایگان

شعبه شرق : تهران – میدان هفت حوض – خیابان جانبازان شرقی – ابتدای خیابان مصطفوی – پلاک ۳۷ – واحد ۴۲

شعبه غرب : تهران – فلکه دوم صادقیه – مجتمع تجاری افق – طبقه ۵ واحد ۵۰۳