فیلر چیست؟

فیلر، پرکننده یا حجم‌دهنده‌های پوستی، به موادی گفته می‌شود که ساختار مشابه ژل دارند و برای جوانسازی و زیبایی پوست و صورت استفاده می‌شوند.

سه نوع فیلر موقتی، نیمه دائمی و دائمی وجود دارد. از تزریق فیلر های پوستی در زیر پوست می‌توان برای جبران حجم از دست رفته، رفع چین و چروک‌ها، بهبود شکل انتهای سطحی (کانتور) صورت و بدن استفاده کرد.

از آن جایی که فیلر‌ها می‌توانند باعث حجم‌دهی خوب و نتایج قابل رویت در همان جلسه شوند و نیز هزینه و سختی کمتری از انجام جراحی‌های زیبایی دارند، لذا امروزه در جوانسازی پوست با استقبال بسیاری رو به‌ رو گردیده اند. البته در امر جوانسازی پوست، استفاده توام از فیلرها همراه با تزریق توکسین بوتولونیم و لیزر در فواصل مختلف می‌تواند نتایج قابل قبول‌تری را ایجاد نماید. برای کسب مشاوره بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

فیلر لب


انواع فیلر

سه نوع فیلر موقتی، نیمه دائمی و دائمی وجود دارد.

فیلرها یا ژل‌های موقتی

فیلر موقت از جنس هیالورونیک اسید، کلاژن، کلسیم هیدروکسی آپاتیت یا چربی بدن متقاضی تهیه می‌شود.

تزریق فیلرهای موقتی برای برجسته‌سازی گونه و لب و یا اصلاح تغییرات ناشی از افزایش سن مانند چروک‌های پوست، نتایجی بسیار طبیعی را ایجاد می‌کند. اما مشکل اصلی آن ماندگاری کم است که معمولا بین سه الی شش ماه از بین می‌رود.

فیلرهای نیمه دائمی

فیلرهای نیمه دائمی از پرکننده‌های نسج نرم برای درمان خطوط عمیق‌تر صورت استفاده می‌شوند و از آنجا که ماهیت نیمه دائمی دارند ممکن است، در هفته‌ها پس از تزریق اولیه فیلر نیازمند روتوش یا اضافه کردن کمی دیگر از آن باشیم. فیلرهای نیمه دائمی باعث تحریک بافت‌سازی می‌شوند و پس از مدتی اثرات خود را نشان می‌دهند .معمولاً طول اثری حدود یک سال و نیم دارند، اما می‌توانند ایجاد گلوله‌های زیر پوستی کنند.


جوانسازی پوست


فیلرهای دائمی و عوارض تزریق فیلر


فیلرهای دائم یا غیر‌قابل جذب تنها برای چین وچروک‌های عمیق مجاز است. تزریق این فیلر‌ها برای بر‌طرف کردن چروک‌های سطحی در همه جای دنیا ممنوع اعلام شده است. تا‌کنون فیلرهای پرکننده دائمی تولید نشده است که فاقد عارضه باشد و تمامی فیلرهای پرکننده های دائمی فرد مورد استفاده را در معرض خطراتی چون جابه جایی دارو قرار می‌دهند.

باید به یاد داشته باشیم و بپذیریم که با افزایش سن به تدریج برخی بافت‌ها تحلیل رفته و برخی از نواحی صورت دچار افتادگی می‌گردند و تزریق فیلر در جای مناسبی قرار نخواهد گرفت و شاید تزریق بوتاکس یا چربی انتخاب مناسب‌تری باشد.

کاربردهای استفاده از فیلر :

  • استفاده از ژل برای حجم‌دهی و برجسته کردن و افزایش حجم لب‌ها، چانه، و گونه‌ها
  • رفع چین و چروک‌هایی ماننده پیشانی، خط اخم، خط خنده، خطوط اطراف لب و بینی
  • اصلاح فرم بینی بدون جراحی
  • جوان‌سازی دست‌ها و افزایش حجم پشت دست‌ها
Open chat
رزرو وقت آنلاین