تزریق چربی چیست؟

یکی از رایج‌ترین اثرات افزایش سن با گذر زمان روی ظاهر افراد، از بین رفتن حجم بخش‌های خاصی از بدن است. اثرات این اتفاق، در افراد مختلف متفاوت است، اما معمولاً در قسمت‌هایی مانند صورت، سینه و باسن بیشتر مشاهده می‌شود.

پیوند چربی و یا تزریق چربی به عمل زیبایی گفته می‌شود، که با برداشتن چربی از برخی از نقاط بدن و تزریق آن به قسمت‌های دیگر انجام می‌گیرد و برای حفظ ظاهر طبیعی قسمت‌های آسیب دیده استفاده می‌شود.

تزریق چربی


تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟


این عمل جراحی زیبایی بسته به میزان تزریق مورد نیاز، به دو صورت بی‌حسی موضعی و بی‌حسی عمومی انجام می‌شود. معمولاً زمانی که تزریق تنها به بخش کوچکی از بدن اعمال می‌شود، از بی‌حسی موضعی و آرامش‌بخش استفاده می‌گردد.

یک عمل جراحی پیوند چربی استاندارد، معمولاً از سه مرحله زیر تشکیل می‌شود:

 1. حذف چربی
  برای شروع این جراحی، چربی اولین چیزی است که به آن نیاز دارید! برای برداشتن چربی مورد نیاز معمولاً از لیپوساکشن استفاده می‌شود، تا چربی اضافی از مناطقی مانند شکم، باسن و ران برداشته شوند.
  معمولاً از چربی که عمدتاً از فیبر تشکیل شده است، برای انجام این جراحی استفاده نمی‌شود. (مانند سینه مرد!)
  برای برداشتن چربی، از محلولی که حاوی لیدوکائین و اپینفرین جهت کاهش درد و خونریزی و راحت شدن روند حذف چربی استفاده می‌شود.
  نکته مهم این است که برای این برداشت، از روش‌های لیپوساکشن که با لیزر انجام می‌شوند، مانند SmartLipo نباید استفاده شود، چرا که این اشعه و گرما موجب از بین رفتن سلول‌های چربی خواهند شد.

 2. جداسازی و پاک‌سازی سلول‌های چربی
  به محض آنکه مقدار مورد نیاز چربی از ناحیه مورد نظر جمع آوری شد، باید سلول‌های آسیب دیده از سلول‌های سالم جدا شوند. بعد از آن با استفاده از سانتریفیوژ مایع طلایی رنگ از سلول‌های چربی خالص جدا شده تا چربی مورد نیاز برای تزریق آماده شود.

 3. تزریق دوباره چربی
  گام نهایی برای به پایان رساندن این عمل زیبایی، تزریق چربی آماده شده، به ناحیه مورد نظر است. بسته به میزان حجم از دست رفته و شکل ناحیه، تزریق با شیوه‌های مختلف انجام می‌شود.
  به خاطر داشته باشید که به احتمال زیاد بعد از مدتی، چربی تزریق شده جذب بدن می‌شود. به همین دلیل برخی مواقع بر اساس تشخیص پزشک، تا 1.5 برابر از مقدار مورد نیاز تزریق می‌شود. البته لازم به ذکر است که میزان ماندگاری این عمل جوانسازی بسته به هر فرد متفاوت است. بنابراین احتمالا بعد از اولین باری که این جراحی زیبایی را انجام دادید، متوجه میزان ماندگاری آن در بدنتان خواهید شد…!
تزریق چربی


تزریق چربی به کدام نواحی از بدن انجام می‌شود؟

از دست رفتن حجم قسمت‌های مختلف بدن و افتادگی پوست یکی از رایج‌ترین مسائلی است که با افزایش سن بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

برای درمان این مسئله، روش‌های مختلفی مانند ایمپلنتو پرکننده‌های مصنوعی وجود دارد. اما استفاده از پیوند چربی محبوبیت بیشتری به خود اختصاص داده است چرا که:
• چربی مورد نیاز از بدن خود فرد تأمین می‌شود. بنابراین احتمال بروز علائم آلرژی و حساسیت کمتر است. چرا که از چربی‌های مصنوعی و حیوانی برای انجام این کار استفاده نمی‌شود.
• نتیجه تزریق چربی بعد از مدت زمان کوتاهی به صورت کاملاً طبیعی قابل مشاهده است.

به طور کلی برخی از رایج‌ترین کاربردهای تزریق چربی عبارت‌اند از:

. تزریق چربی به سینه
. تزریق چربی به باسن
. تزریق چربی به صورت
. تزریق چربی به گونه
. تزریق چربی به لب‌ها

Open chat
رزرو وقت آنلاین